| MiniMawe a întrebat:

Am pus windows 10 pe un stick de memorie si nu mai gasesc acum ce aveam pe el, doar sistemul de operare, desi memoria ocupata e aceeasi. Pot recupera cumva datele?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da, trebuie doar să îl formatezi. După ce porneși calculatorul, bagi stickul, dai click dreapta pe el, dai pe formatare, debifezi "formatere rapidă" și dai pe start sau cum e acolo și ți-l face ca nou. Dacă are 8 gb în cam 30-45 min e gata. Dacă are mai mult durează puțin mai mult.

5 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Când bootezi un stick cu un sistem de operare, se formatează automat și se pierde orice dată de pe el, așa știu. Cel mai bine e sa faci lucrul ăsta pe un stick usb gol. Nu cred ca mai poți recupera nimic

| MiniMawe explică (pentru anonim_4396):

Nu aveam lucruri importante, dar de acum in colo mai pot folosi stikul ca unul obisnuit? adica pot sa pun poze sau documente in el ca inainte?

| anonim_4396 a răspuns (pentru MiniMawe):

Da, trebuie doar să îl formatezi. După ce porneși calculatorul, bagi stickul, dai click dreapta pe el, dai pe formatare, debifezi "formatere rapidă" și dai pe start sau cum e acolo și ți-l face ca nou. Dacă are 8 gb în cam 30-45 min e gata. Dacă are mai mult durează puțin mai mult.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mersi mult de fundă happy Ai reușit să-l formatezi?

| MiniMawe explică (pentru anonim_4396):

Da, mersi!

| anonim_4396 a răspuns (pentru MiniMawe):

Bravo! Cu multă plăcere