| armos a întrebat:

De ce semnalul de la wifi merge prost daca trece prin pereti? Pot face ceva?

4 răspunsuri:
| cristimihailov a răspuns:

Trage o sarma si mai pune un router. Nu te-as sfatui repeater. Nu are sens sa iti faci radiografia pe pereti de la radiatiile alea.

| Oana92 a răspuns:

Cumpara un wifi mai puternic. In ultima perioada vad ca tot mai multe persoane se plang de calitatea internetului, verifica sa nu fie de acolo problema. Eu am schimbat 2 routere pentru ca cei de la upc au zis ca modemul lor e bun si la final au schimbat o piesa si de atunci merge binewinking

| Eastwood a răspuns:

Depinde cum vine semnalul la laptopul, telefonul, calculatorul tau. Daca e in aceeasi camera cu tine iti merge bine, semnalul scade si creste!

| Clantza a răspuns:

Din acelasi motiv pentru care nu prinzi radio cand esti intr-o parcare subterana, orice perete scade din puterea semnalului pana la punctul in care nu mai ai deloc. Singurul lucru pe care-l poti face este sa pozitionezi routerul undeva in centrul ariei in care vrei sa ai semnal. Daca nu merge, considera optiunea unui wi-fi repeater.