| DavidMalin09 a întrebat:

De ceva timp (3 saptamani) nu mai primesc notificari cand e ziua cuiva pe Facebook si nici nu-mi apare daca dau acolo la notificari. In astea 3 saptamani a fost cand nu le-am scris la niste cunostinte la multi ani pentru ca nu-mi aparea si mi-a parut rau. Asa e si la voi sau trebuie sa am activat ceva la setari?

Răspuns Câştigător
floresdemayo
| floresdemayo a răspuns:

Eu primesc și a doua zi notificare dacă ieri și-a aniversat cineva ziua de nastere...

https://i.postimg.cc/mkJwCRFB/x.jpg

Încearcă sa te loghezi pe un calculator/laptop din browserul Mozilla (nu Crome) și vezi dacă îți arată așa, când dai click pe categoria "Prieteni":
https://i.postimg.cc/8zpR6CZd/xx.jpg

9 răspunsuri:
floresdemayo
| floresdemayo a răspuns:

Cum am spus, putin mai sus, eu primesc, dar am putine persoane in lista de prieteni (am selectat si au rămas cine a meritat big grin).
Tu probabil că in ultimele 3 săptamani ai adăugat mai multi prieteni in listă, iar cei de la Facebook incetează să mai trimită notificari, atunci cand doua persoane isi aniverseaza, in același timp, ziua de naștere.
Doar când e un singur sărbătorit pe zi, ei trimit câte o notificare (uite, in 5 iunie, am pe cineva care isi aniversează ziua și o să îți fac un screenshot, pentru a te convinge). Primesc notificari și nu am făcut nicio setare specială in acest sens.
Mă gândesc că acesta e motivul încetarii notificarilor, legat de aniversări.

Poți să le urezi și acum! Un gând frumos și o aducere aminte sunt primite intotdeauna cu drag

Răspuns utilizator avertizat
| floresdemayo a răspuns (pentru DavidMalin09):

Eu primesc și a doua zi notificare dacă ieri și-a aniversat cineva ziua de nastere...

https://i.postimg.cc/mkJwCRFB/x.jpg

Încearcă sa te loghezi pe un calculator/laptop din browserul Mozilla (nu Crome) și vezi dacă îți arată așa, când dai click pe categoria "Prieteni":
https://i.postimg.cc/8zpR6CZd/xx.jpg

| Catrice a răspuns:

Pai dacă știai ca e ziua lor, de ce nu le-ai scris?!

| Catrice a răspuns:

Tu trebuia sa fii avortat în loc sa folosești scuza ca Facebook nu ți-o dat notificare când e ziua cunoștințelor de care ești conștient ca a fost fără vreo intervenție de la Țukănberg.

| Werrich a răspuns:

De ce nu scrii zilele de nastere ale cunostintelor pe o foaie?

| DanielVălean a răspuns:

Mai nou Facebook nu mai notifică pe nimeni privitor la zilele de naștere ale prietenilor, așadar nu ești singurul. Soluția e să intri manual în secțiunea "Evenimente" de pe Facebook, unde vei putea vedea zilele de naștere ale tuturor așa cum te-ai obișnuit până acum.

Răspuns utilizator avertizat
| floresdemayo a răspuns (pentru DanielVălean):

Eu primesc să știi...