| sergiustephan a întrebat:

De curand am facut update la Windows Phone 8.1. Toate bune si frumoase (merge foarte bine, fara pic de lag, vreo eroare sau bug) pana cand nu o gaseam pe Cortana! Stiam ca este disponibila doar in Statele Unite ale America, asa ca inainte sa fac update-ul am intrat la setari si am selectat USA. Credeam ca poate totusi Cortana va fi disponibila. Asa ca va intreb: Cum pot face sa o am pe Cortana? FUNDA pentru cel mai bun!

4 răspunsuri:
| OctaLoL a răspuns:

Apasa lung pe butonul Home, adica acel buton cu logo-ul Windows pe el.

| sergiustephan explică (pentru OctaLoL):

Am rezolvat. Si nu trebuie apasat pe butonul Home si pe lupa. Aia nu e Cortana!

| LTAA a răspuns (pentru sergiustephan):

Cum ai rezolvat?

| sergiustephan explică (pentru LTAA):

Trebuie sa selectezi la setari tara USA si sa schimbi limba in engleza (USA). Asta presupune doua resetari.