| SivanCosmin a întrebat:

De exemplu daca am o placa video proasta dar un procesor foarte bun ce se va intampla la jocuri adica din cauza placii video nu se vor vedea cu claritate maxima dar cu ajutorul procesorului se vor misca foarte bine, sau din cauza placii video se vor misca sacadat? adica in reluare? Daca as avea un procesor i5 4460 si placa video eah5670/di/1gd3 cum se vor potrivi amandoua si cum imi vor merge jocurile.ma refer strict la fifa 15!

Răspuns Câştigător
| Jipa95 a răspuns:

Daca ai un procesor de ultima generatie ( i5 4460 ) si o placa video slaba, se va face bottleneck, adica procesorul este tras in jos de catre placa video. Intotdeauna este recomandat sa ai un sistem stabil i5 4460=gtx 770 in sus.

3 răspunsuri:
| DeyCj a răspuns:

Cică, merge.Vezi aici cum se descurcă:
https://www.youtube.com/watch?v=Q6dzwKYtJcI
Succes

| buzucan a răspuns:

Este recomandat ca sistemul sa fie echilibrat.

| AndraAndrada2000 a răspuns:

Nu am inteles nimic vorbeste romaneste. Cu cine ai facut romana cu femeia de servici?