| marianza a întrebat:

Deci am o problema destul de grava zic eu incerc sa instalez windows si nu imi merge cand e sa dau acolo sa instalez imi apare BSOD blue screen of dead si nu stiu ce sa fac?

2 răspunsuri:
| gki1980 a răspuns:

Salut. s-ar putea sa trebuiasca curatata unitatea optica(lentila de la cd/dvd reader). baga intai un cd de curatare, dupa 1 min scoate-l si reintrodu cd-ul.de windows. inchide calculatorul din buton, daca altfel nu se poate, si redeschide-l. apasa f8 pana se deschide BIOS ul. acolo intra sa schimbi prioritatea la bootare(nu mai stiu ce submeniu e, dai din sageti) si seteaza first device sa fie boot from cd. apoi apesi f10 sau dai save and exit, restartezi(cu cd-ul de windows in unitate) si ar trebui sa iti mearga. daca te-am ajutat, da-mi o fundita sau un vot. bafta!

| anonim_1007 a răspuns:

Instaleazal am avut si eu problema