| Biscotte a întrebat:

Deci am o problema... Mi s-a spart id si mi-a schimbat parola... cum pot sa imi recapat id crying... va rog ajutati-ma...

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Maduu, ai dreptate, se sparge foarte ușor când ai cunoștiințe minime de programare și victima are mintea în colțuri. Metoda folosită e bazată prin keylogger-e, ce se pot integra în multe tipuri de fișiere. Simpla rulare a lor pe PC-ul gazdă poate trimite date din memoria cache temporară unde este stocată parola pentru ID către un host. Acum, revenind la persoana cu mintea în colțuri, peăi dacă acceptă orice i se trimite pe Y! M...

9 răspunsuri:
| User a răspuns:

Nu are cum sa ti se sparga id-ul. poate ai uitat parola.incearca cu pasii de la forgot password (cum deschizi messu jos scrie "forgot your password?", dai click pe ala si de acolo te descurci)

| danbnz a răspuns:

Incearca sa intri in mess din browser, daca ii dai parola incorecta, du-te la "forget password"... poate reusesti sa o recuperezi si sa o schimbi...

| AvalohAlyn a răspuns:

Iti poti recapata id-ul doar daca stii datele ce le-ai dat la inceput la crearea acelui id.

Janina
| Janina a răspuns:

Pai te ajuta intrebarea de siguranta happy

mumoasa
| mumoasa a răspuns:

Eu mai bine zic sa iti faci alt idwinkingE cam greu sa iti recapeti idwinking

| Miruna3094 a răspuns:

Intra aici https://edit.europe.yahoo.com/......forgotroot completeza formularul ala poate reusesti sa iti recapeti id

| Biscotte explică:

Dar am id asta cam de 1 an... si nu la'm dat la nimeni...
app o parola de id se poate sparge foarte usor... dar din pacate eu nu ma descurc...
Si nu imi mai aduc aminte toate raspunsurile pe care le'am dat...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Deci, printre filtrele Yahoo de la ora actuală nu trece nici „nea'_Gicu_hacker-ul_satului_the_best", cine ți-a spart parola e COMPLET DIN VINA TA!, deoarece o știa de undeva (și de unde altundeva dacă nu de la tine? sau ai avut o parolă prea banală, dar oricum ar fi, tot e vina ta). În viață mai ai și anumite responsabilități, dacă nu ești în stare de ele, atunci plătești pentru asta (a nu se înțelege neapărat prin bani).
Dacă nu funcționează metoda cu formularul de pe pagina Yahoo (eu știu, din cauza unei erori sau nu-ți mai aduci aminte anumite chestii), atunci să se odihnească în pace (sau în mâinile altuia).

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca ti s-a spart id nu il mai poti recupera...scuze da mi s-a intamplat si mie...si poate vroiai sa zici ca ti s-a spart parola?