| DaVà a întrebat:

Deci am observat ca majoritatea vreti servere.Va pot da eu o mica lectie despre crearea unui server de Metin2
1.Descarcam programele: VirtualBox, Xampp, Hamachi, ServerFiles, PortMap, Navicat, FileZilla pe care le gasiti pe www.4metin.ro
2. Le instalam si punem executabilele(iconitele de pornire)undeva la incemana
3.Intram in VirtualBox si creem o masina virtuala noua cu platforma BSD/FREE BSD Solaris(imi pare)unde folosim ca disc dur server files despachetat si QQ2QQ. vhd redenumit in Metin2. vhd
4. O salvam, intram la optiuni >Network-conectare la >BridgeAdaptor-Hamachi Interface
5. O salvam si o pornim si la user scriem root parola mcncc.com(nu se va vedea)
6.Scriem >>sysinstall-Preferences-Network dam no la ce ne intreaba si la primele 2 randuri paralele scrie. local host
7.La ip punem ip hamachi cu terminatia. 100 (ex >2.22.222.222-2.22.222.100)
8. Unde e pus 255.255.255.0 punem 255.0.0.0
9.Iesim si sctiem comanda /rc. d/netif restart
10.Intram in filezilla si ne logam cu root mcncc.com port 22, cautam fisierul etc acolo va fi resolf.conf care va deveni resolf.conf1
11. Pornim xampp si activam primele 2 optiuni si intram pe net si scriem ip de la hamachi (ex: http://89.211.96.104 voi puneti ip vostru)
12.Intram unde am instalat xampp cautam fisierul htdocs si index2.php intram in el si modificam ip
13.Intram in consola si scriem./start
14.Va ramane voua sa va aranjati agina de register etc etc
Daca aveti nelamuriri dati-mi pm

3 răspunsuri:
| DaVà explică:

@Tito nu inteleg c e arhiva molfai tu acolo.Nu am zis nimic de yahoo sau de arhive

| Tito_8587 a răspuns:

Smechere da-mi un program de yahoo messenger sa pot vedea arhiva oricui laughing.

| DamnedDark a răspuns:

Cam toti stiu sa faca server de metin