| MrBeanTeddyBear a întrebat:

Deci am Photoshop CS3.
Cand vreau o anumita culoare pentru a desena acesta imi pune gri.
Aleg galben pune gri deschis, aleg albastru pune gri inchis.
Am incercat prin n moduri sa fac sa mearga si alte culori dar nimic.
Ce as putea face?

Răspuns Câştigător
| Dominicc a răspuns:

Cand deschizi o pagina/foaie(noua) sau cum vrei tu sa ii spui, selecteaza la optiunea. - new - si unde scrie color mode alege " rgb color"

sau cand deschizi Photoshopu si faci o noua fila de dif marimi, uite-te in stanga sus unde scrie ceva de color mode - alege de acolo rgb color.

Atat!

2 răspunsuri:
| Dominicc a răspuns:

Imi cer scuze pentru greselile ortografice. M-am grabit ff rau. Am modificat dupa.

Sper ca ai descifrat tu.

| MrBeanTeddyBear explică (pentru Dominicc):

Am descifrat chiar foarte bine! m-ai scos din belea...altfel cred ca il dezinstalam in reinstalam...ma gandeam ca l-am stricat laughing