| Criiss16 a întrebat:

Culoarea galben-lamai merge cu un albastru mai deschis? Am peretii galben-lamai vopsiti, si mobila e un fel de crem inchis cu un.negru.De ce culoare ar putea sa fie perdelele? Dar covertura de pe pat? Dar covorul? Idei pls! Vreau sa fie camera cat mai vie deci.idei pls?happyMerci anticipat.

7 răspunsuri:
Janina
| Janina a răspuns:

Galben se potriveste f bine cu albastru...verde sau mov
poti sa faci o camera bicromatica... din albastru si galben... ceea ce mi se pare mai usor...sau tricromatica...galben albastru si portocaliu, zic eu.
mai mult de 3 culori e deja curcubeu

| Jupiter a răspuns:

Merge.

| rrrrrrrrrrrrrrrrrr a răspuns:

Un bleu ciel ar fi foarte indicat, la toate accesoriile mentionate, cu amestecuri din culorile de la mobila si jugraveala! O camera de vis i-ti doresc sa realizezi!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu stiu dar un visiniu roz ar merge

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da am eu unu mutate in canada

| roraz a răspuns:

Se potriveste galben cu albastru si portocaliu
aceste culori fac o camera frumoasa

| flavviia a răspuns:

Eu mi-am facut camera de curand mi-am am perety un albastru spre verde si acum mi-am cumparat mobila albastru si galben ...imi place ft mult ...perdelele tale pot fi galbene si negru, sau cca sa iasa mai interesant eu mi-as face is o sa-mi fac perdelele de noapte una sa fie albastra si una galbena tu poti sa-ti faci perdelele de noapte crem sau sa fie mai interesant mi-as face perdele negre sau gri nu stiu cum iti place tie, la covor sunt nise variante asa de frumoase crem si sunt flori negre pe ele, da nu stiu daca la mine in camera se potriveste da nu merge da pentru tine o sa fie superba