| anonim_4396 a întrebat:

Deci Drujba are un laptop vai de capu' lui si cam vrea sa'l marite.Intrebatrea e cu ce ramane Drujba dupa aia.
Drujba nu prea stie d'astea, deci care ar fi diferenta dintre un notebook si un minilaptop? Si ce'i mai ieftin, un laptop simplu[cel mai mic pret pentru unul care ar fi?]sau un minilaptop/notebook[idem]?

1 răspuns:
| missdevil a răspuns:

Un minilaptop si un notebook sunt cam unul si acelasi lucru. Un laptop cel mai ieftin porneste de la cam 12 mil daca iti comanzi pe net. Acum depinde ce vrei s afaci pe el, astea ieftine nu au procesoare atat de bune sau placi video ca sa iti suporte cine stie ce jocuri. Notebookurile tot pe acolo se invart ca pret. Poti intra de ex pe www.emag.ro sau www.cel.ro si sa te uiti. Mult succes la cautari