| MmDs_Emy_1990 a întrebat:

Deci mi-am bagat windows 10 pe laptop ca pana ieri aveam 7, l-am instalat fara probleme si cand sa dau sa instalez driverele de la placa video in timpul instalarii poc ecranul negru. Faza ciudata e ca cursorul de la mouse ramane pe ecran si il pot misca dar ecranul e gri-negru si sta asa de ore in sir, nu se intampla nimic... are cineva vreo idee de ce apare ecranul asa si nu se mai intampla nimic ca instalearea driverului nu dureaza 4 deoarece cam atat am stat cu el asa si nimic?

5 răspunsuri:
| NicolaeCristianAnonymous a răspuns:

Salut, Ce laptop ai? S-ar putea ca driverul de la placa video sa nu fie compatibil cu windows 10, sau ai gresit driverul. In mod normal windows 10 isi ia singur driverele. Stinge laptopul si reprindel si incearca iar sa bagi driverul, daca tot asa. Intoarcete la windows 7. La laptopul meu Acer aspire e1-510 driverul de la placa video nu merge nici pe 7, nici pe 10, doar pe windows 8.1

| MmDs_Emy_1990 explică (pentru NicolaeCristianAnonymous):

Pai e ciudata faza ca eu am intrat pe amd am selectat modelul pentru driver si am luat varianta pentru windows 10 64bit, pana la urma am instalat driverul si m-a pus sa dau restart si acum cand il aprind imi sta in ecan negru si loading screen si stau cu el asa de o ora

| NicolaeCristianAnonymous a răspuns (pentru MmDs_Emy_1990):

Ai bagat cumva din greselea varianta de 32 bit in loc de 64 bit?
Daca tot asa iti face baga windows 7.

| AlexTeodorTubea a răspuns:

Daca ai placa video de la nVIDIA, windows 10 ii face update-urile automat pritntr-un update de soft, sper ca te-am ajutat