| asasunteucesafaci a întrebat:

Deci va rog mult! Nu imi merge Skype imi da acea eroare de kernell32.dll! Am windows sp3, nu stiu de ce nu merge! Va rog sa ma ajutati am nevoie urgent de skype! Am incercat si alte versiuni dar nu ma lasa cica sunt prea vechi!

5 răspunsuri:
| express11 a răspuns:

Probabil nu este o versiune pentru xp, mai ales avand in vedere ca xp din 8aprilie 2014 nu mai are suport microsoft.adica nu mai are update Microsoft.

| valentin75 a răspuns:

Salut! Ai probleme de update la sistemul de operare! Poti dezinstala cu iobituninstaller! Poti instala o varianta mai veche!
http://www.dll-files.com/dllindex/dll-files.shtml? kernel32
http://community.skype.com/......-p/1916819

| BenWilde a răspuns:

Intra pe google, la search scrie ' Download kernell32.dll ', dupa ce downloadezi, dai click dreapta pe iconita de skype de pe desktop, apesi 'properties', apoi 'open file location', si duci cu copy/paste.dll-ul in folderul skype-ului.

| asasunteucesafaci explică (pentru BenWilde):

Am facut asta, nu merge!