| numaieoadi a întrebat:

Din ce cauza mi se restarteaza pc singur in timp ce se incarca windows-ul.mi se restarteza intruna?

Răspuns Câştigător
| pcsick a răspuns:

"-poate are virusi!
- nu domnee, face scurt de la praf, ce stii tuu!
- haha, va spun eu ce are: a murit chinezul din unitate care incarca windows-ul"
cum naiba sa ajuti pe cineva aici cand toti cre(s)tinii nestiutori isi dau cu parerea?!
1. praful este izolator, n-are cum sa faca scurt idiotule.
2 cum au spus eci doi de mai sus: e posibil sa ai o problema cu memoria RAM sau poate fi si hard disk-ul care a crapat. daca vrei sa excluzi aceasta problema incearca sa instalezi windows-ul iar.
chiar daca erori si reusesti sa il faci sa booteze, problemele or sa apara mereu, mai bine reistalezi windows-ul. succes

5 răspunsuri:
| ROB3RT89 a răspuns:

Sunt mai multe psibilitati! Daca apare blue screen, scrie jos motivul.
Poate ai erori in boot.ini,asta remediez numai prin safe mode sau prin repair.
Daca erau temperaturile prea ridicate, intra in windows si se restarta dupa 5-10 min, asta se exclude.
In cerca sa schimbi placutele ram, imprumuta de la un prieten doar sa faci o proba.

| suffarstar a răspuns:

Salut,ori ai erori in win, virusi, fisiere lipsa (solutia acestei probleme este o reinstalare)ori problema este de natura hardware si hdd tau este k-poot.Se poate ca discurile de platan sa se fii zgariat foarte si din aceasta cauza sa isi dea mereu restart. Daca nu rezolvi nimic cu o reinstalare a win ar trebui sa-l duci la un service aia o sa-ti spuna reala problema.

| Gabi19971983 a răspuns:

Din cauza sursei(ia un aspirator si aspira praful de acolo) sau de la placa de baza(s-ar putea sa aiba scurt-circuit.Nu e scumpa oricum e 100-200-->500 lei)

| Anne1313 a răspuns:

BUNA..Se restarteaza din cauza placutelor de rami..Si eu am patit-o. SPER CA TE-AM AJUTAT. FUNDA?love struck

| dary1 a răspuns:

Poate are virusi.