| Alleee18 a întrebat:

Disperata. pc ul meu se tot restarteza...nici nu pot sa pun intrebarea pe TPU ca tot se restarteaza...id ul meu e alexandra_linna18. daca cineva care se pricepe la calculatoare vrea sa ma ajute dati add va rog.se restarteaza la intervale diferite de timp indiferent ca sunt pe net sau doar il deschis.si dupa ce se restarteaza apare chestia cu windows xp.si arata a se incarca apoi iar isi da restart fara sa apara altceva.cred ca eu totusi daca intru pe mess isi da restart dar nu sunt sigura.nici nu ma pricep asa bine la calculatoare dar va rog sa ma ajututati daca puteti.ma dau mai multe detalii pe mess daca pot intra sa vb cu voi.multumesc anticipat. dau fundita orice doar sa scap de asta.

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Se numeste death blue screen error, si eu am dat nas in nas cu ea, sunt 2 posibilitati:virusi puternici(trojan, worm etc. ori hardul iar singura solutie este sa reformatezi windowsu-l, eu am facut asta de vreo 4 ori intr-un an (ce calvar a fost) sper ca am fost de ajutor

10 răspunsuri:
| virusake a răspuns:

Daca ti se umfla condensatorii nu trebuie sa schimbi placa de baza. Se rezolva la un service pentru o suma destul de mica.

E posibil sa fie si sursa de vina.
Cel mai bine: Cheama-ti un prieten care se pricepe sau du-l la un service si o sa se rezolve.
Ori e o grava eroare software, ori o problema hardware.

| Minks a răspuns:

S-ar putea sa se incalzeasca procesorul prea rau, si cand ajunge la temperatura maxima se restarteaza automat. Cauta pe net speed fan si uita-te la temperaturi. Niste temperaturi normale ar fi pana in 60 de grade celsius. Niste temperaturi ingrijoratoare ar fi undeva peste 80-90 de grade celsius. Daca temperatura ta se apropie de 100 de grade incearca sa desfaci calculatorul si sa il cureti la interior sau mai bine apeleaza la o cunostinta priceputa.

| Minks a răspuns:

Deci nu e de la temperaturi. Singura vinovata para sa fie sursa. Nu stiu ce sa zic, cel mai bine e sa il duci la un service de calculatoare unde pot fi testate toate piesele. NU putem sa ne dam seama care este problema, trebuie sa vedem pe viu cum se manifesta.

| camionagiull a răspuns:

Te ajut eu cu o solutie care s-ar putea sati mearga!

| foxi a răspuns:

E posibil sa fie defecta sursa!

| Barbie331 a răspuns:

Acel mesaj de bun venit de la TPU, pe acela le scrii un mesaj cu problema ta. Sper sa te ajute, imi dai mie fundita, plz?

| babau a răspuns:

Placa de bazawinking... Mai exact condensatorii de langa procesorwinking. Cred ca trebuie schimbata...

| alecs94 a răspuns:

Ma daca ii arata aia cu win xp inseamna ca e victima la windows trebuie sa downloadezi un program si nu se mai inchide

| Alleee18 explică:

Kgs.am facut ce ai zis tu ai imi arata asa:GPU:39C,
Temp1:-55C
Temp2:-2C
Temp3:20C
Hd0:31C
CORE 0:39C
CORE 1:35C
Core:30C
Ambient:0C
. cam atat...sa inteleg ca e de bine? pai atunci ce alt motiv are de se restarteaza? app...la ultima scanare mi a detectat niste cookie_uri. vreo 10. e de rau sau nu? poate asta e cauza? multumesc anticipat.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Incearca sa reinstalezi Windowsul, te-ai gandit la asta?