| GoguDinPascani a întrebat:

Draa TPU am un Samsung galaxy s3 si a fost lovit de o bara de metal si i-a aparut o dunga subtire si alba dea lungul ecranului va rog frumos spuneti-mi ce sa fac e de la display sau ce? spuneti-mi cum sa-l repar sau cam cat costa FUNDA!

3 răspunsuri:
| AdrenalinTm a răspuns:

Decat sa ii schimbi display mai bine iei altul e diferenta de vre0 2 milioane un display e vreo 100 de euro(

| Sut_Andrei_1996 a răspuns:

Ai reusit sa il faci? si eu am aceeasi problema :d

| GoguDinPascani explică (pentru Sut_Andrei_1996):

Da, pana la urma acea dungulita a disparut si din stanga ecranului jos, s-a facut mov si acel mov stergea culorile lui din ce in ce mai mult raspandindu-se, ma ca-m tinut o luna si ceva, pana cand in ultima seara pana a pleca in Anglia, s-a facut tot mov si peste cateva minute tot negru si nemaifuctionand display-ul.Stiind ca aici un display nou costa peste 6 milioane. L-am dus in Anglia, oricum aveam drum acolo, si mi-a luat 100 lire. Intr-un fel nu am facut nicio afacere, dar totusi display-ul era varza, numai cioburi big grin