| LaGGeR1990 a întrebat:

Dupa ce schimbat coolerul imi arata la RAM 4.00 GB (2.00 GB usable). De ce? La Resource Monitor imi arata "Hardware Reserved 2049 MB" Inainte sa schimb coolerul aveam 4 GB RAM.
Multumesc!

2 răspunsuri:
| profil6568923 a răspuns:

Poate ai schimbat sistemul de operare si ai pus windows pe 32 biti.
Pentru a vedea toti cei 4GB RAM trebuie sa ai sistem de operare pe 64.
Click dreapta pe my computer, properties, la system type trebuie sa fie 64-bit operating system(nu stiu cum apare la XP).