| Birjaru a întrebat:

E bine sa dezlipesti folia de protectie a ecranului la telefonul mobil sau nu?

Răspuns Câştigător
| katalinakarina a răspuns:

Maa. Din ce vad aici la tine prin raspunsuri asa mi s`a intamplat si mie. :d toata lumea zicea : las`o acolo ca se zgarie, las`o acolo ca se zgarie chatterbox eu nu vroiam s`o dau jos pentru ca-mi era frica adica chiar credeam ca mi se va zgaria ecranul. dar intr-o seara fratele meu mai mic a dat`o jos din joaca. (telefonul l`am cumparat prin iulie 2011 si folia i`a fost data jos prin decembrie 2012 ) pot sa spun ca (acum m`am uitat cu atentie) nu am nico zgarietura! Daca il tii in husa n`o sa ai probleme (p.s. : telefonul meu e si cu touchscreen si sunt fata, am unghii mari, si nici chiar mereu nu l`am tinut in husa )sper ca te-am ajutat :*

9 răspunsuri:
| vladsoare a răspuns:

Nu e bine.
Chiar si cand se va dezlipi actuala folie, e bine sa cumperi repede alta. Ajuta sa nu se zgarie ecranul, protejeaza impotriva razelor soarelui(mai ales alea cu touchscreen care sunt sensibile).

| betsy a răspuns:

Poti sa o tii, ca sa iti protejeze ecranul, dar pana incepe sa se dezlipeasca in colturi sau apar bule de aer. Atunci nu vad ce rost ar mai avea si mai bine o dezlipesti ca sa vezi mai binewinking

| anutza6117 a răspuns:

Daca vrei sa ti se zgarie ecranu

| agentul007 a răspuns:

Nu este bine.
Las-o pana va cadea singura. Ii vei proteja ecranul de zgarieturi mai mult timp.

| Loreen777 a răspuns:

Depinde ce telefon ailaughingDaca ai I-phone, folia din fabrica nu arata de obicei bine pe ecran pentru ca apar bule si de aceea trebuie sa o dai jos si sa iti cumperi una NOUA de la Vodafone, Orange etc. Daca nu stii cum sa tio lipesti poti cere ajutorul reprezentantului magazinuluilaughingFunda?

| anda06anda a răspuns:

Nu! Se va zgaria ecranul!

| AndreiNicola a răspuns:

Nu e bine pentru ca mi s-a intamplat si mie o sa se faca praf ecranul las-o acolo

| itsjustmeRM a răspuns:

Poti sa desfaci.eu am hello kitty si e foarte sensibil si nu s-a intamplat nimic