| adrian120 a întrebat:

Este compatibila placa asta video cu placa asta de baza?

Placa video Asus nVidia GeForce GT 630, 1024MB, GDDR5, 128bit, HDMI, DVI, PCI-E

si

Placa de baza MSI 760GM-P21 (FX), socket AM3+

?

funda!

Răspuns Câştigător
| IulianP a răspuns:

Binenteles ca este compatibila.

12 răspunsuri:
| SpecialistIT a răspuns:

Eu as lua GT630 cu DDR5: http://www.mediadot.ro/......24mb-gddr5
Daca ai mai multi bani, totusi as merge pe HD6670 cu DDR5: http://www.mediadot.ro/......b-ddr5-vga

Bafta!

| EdwardAlex a răspuns:

Bine-nteles MSI si nVidia sunt firme in cooperare asa am avut eu la pc placa MSI 550GM i Geforce 9800. Merge fara problemewinking

| adrian120 explică (pentru EdwardAlex):

Mssbig grin este buna placa video?

| EdwardAlex a răspuns (pentru adrian120):

Daca vrei sa o folosesti pentru gaming nu este nici ca altele adica 512 nici superioara 2GB sau mai mare desi nu am vazut mai mare esti chiar medie si nu cred ca o sa iti faca probleme vreun joc. E foarte buna dupa parerea meawinking

| IulianP a răspuns (pentru adrian120):

Este OK pentru rezolutii mici. Oricum in banii astia nu ai alta alegere.

@EdwardAlex - nu are nici o treaba MSI-ul cu nVidia. Atata timp cat o placa de baza are slot PCI-e se poate numi si CiungLi pentru ca va fi compatibila cu o placa video pe PCI-e.

| adrian120 explică (pentru IulianP):

Era mai buna o GT630 1gb/ddr3 128 bit?

| EdwardAlex a răspuns (pentru IulianP):

@IulianP mai informeaza-te in legatura cu MSI si nVidia cand cumperi un procesor MSI citeste si tu pe carcasa si zice clar compatibilitateawinking

| EdwardAlex a răspuns (pentru adrian120):

Era cam la fel si asta e buna... Auzi la iulian ca pentru rezolutii mici ..thoamne daca are 128 bit iti si 1 gb iti dai seama ca joci ce vrei la ce rezolutie vrei

| IulianP a răspuns (pentru adrian120):

Nu. Varianta cu GDDR5 este o idee mai buna decat varianta cu GDDR3.

| adrian120 explică (pentru EdwardAlex):

Cu configuratia asta :
procesor AMD Athlon II x2 dual core 2. 9ghz
4 gb/ram ddr3 1333mhz
Placa video Asus nVidia GeForce GT 630, 1024MB, GDDR5, 128bit, HDMI, DVI, PCI-E
Placa de baza MSI 760GM-P21 (FX), socket AM3+
ursa Floston FL450, 450W, Bulk
cum o sa ruleze jocuriile noi? gen: GTA4, battlefield3, far cry 3, assasins creed3, crysis 3..etc

| EdwardAlex a răspuns (pentru adrian120):

Rulează fara problema eu jucam assasins creed full settings

| adrian120 explică (pentru EdwardAlex):

Dar pe setari la jocuri?