| Anonimul151 a întrebat:

Există aplicații AI (Chat GPT), care să scrie ce îi spui în 2000 cuvinte sau peste? Folosesc niște variante de aplicații de genul dar care nu scriu în atât de multe cuvinte deși se zice ca e varianta "oficiala, originala - cred" gratuita a chat gpt-ului. Și mai folosesc aplicația tot chat gpt de la Microsoft. Dar nici aceasta nu scrie atât de mult. Doresc sa scriu ceva în peste 2000 cuvinte și aș vrea să văd dacă o aplicație de genul reușește să scrie exact ceea ce vreau. Nu e pentru liceu sau ceva de genul. Vreau eu să încerc să scriu ceva și vreau să văd dacă "reușește"... Sau doar cele contra cost oferă acest serviciu de a scrie cu cuvinte "nelimitate"?

Răspuns Câştigător
| Simpatic a răspuns:

Scurt si la obiect cred (nu m-a interesat pana acum asta in mod deosebit) ca exista aplicatii tip AI care fac texte de peste 2000 de cuvinte insa trebuie sa platesti abonament pentru ele.
Daca ai observat si chatGPT si altele asemenea au abonament free limitat la anumite functii cat si abonament premium, platit, cu acces la mai multe functii si caracteristici!

| Anonimul151 explică (pentru Simpatic):

Ok. Mulțumesc de răspuns.

| Simpatic a răspuns (pentru Anonimul151):

Nu ai pentru ce! salut!

16 răspunsuri:
| Standt a răspuns:

Nu mai bine scrii cu mana ta? Sau nu stapanesti gramatica si vrei sa dai vina pe autocorector, pardon, pe AI si chat GPT.

| Anonimul151 explică (pentru Standt):

Din fericire aș putea să scriu, și stăpânesc foarte bine gramatica. Pur și simplu am nevoie să creez ceva. Un anumit text. Dar din cauză că nu am inspirație multă, vreau să folosesc chat gpt.

De scris l am scris și eu cu câtă inspirație am avut. Însă, trebuie să și continui și doresc să văd și ce variantă face aplicația. Fiindcă nu am multă inspirație, pot să mă "inspir" și din ce scrie aplicația, iar apoi să îl rescriu eu într-un alt mod.

| Standt a răspuns (pentru Anonimul151):

Adica... nu inteleg. Aplicatia sa-ti scrie ceva ce nici nu ai gandit? Ziceai de dictare.

| Anonimul151 explică (pentru Standt):

Într-un fel. Însă ți am spus. Doar pentru inspirație. După bineînțeles că o să schimb varianta. Doar vreau să văd anumite lucruri.

Nu e un lucru rău. Mai ales că textul e pur și simplu pentru mine. Deci oricum... Nu e un text important sau ceva de genul. Dar vreau să iasă într un anumit fel.

( Pe lângă asta nu sunt singurul care face asta. Există foarte multe persoane atât în România cât și în toată lumea care fac asta. Unele persoane folosesc chat gpt pentru a scrie cărți iar după le vând pe amazon kdp. Pe lângă asta amazon kdp chiar îți dă voie sa vinzi carte de ex, făcută de chat gpt. Am zis asta ca exemplu. )

| Simpatic a răspuns (pentru Standt):

Ce te miri? iti mai aduci aminte de infractorii carora le scriau altii "doctorate" ca sa iasa mai repede din puscarie?
AI-ul asta va face, va crea pentru lenesi 'capodopere', sa vedem cum mai gestioneaza asta industia filmului, a cartilor etc cand orice incult va fi capabil sa scrie "Harry Potter "
Omul ca fiinta nu doar ca are capacitatea de a se indoi de sine, dar devine sluga aplicatiilor mai repede decat era preconizat!
Suntem sedentari fizic devenim si sedentari psihic, acum cand AI face lucrari si teme iar pe viitor va face totul cat mai complex,iar roboti fizici iti vor aduce la pat mancarea, vor gati si face totul pentru tine, deci cat de curand!

| Anonimul151 explică (pentru Simpatic):

I am spus și celeilalte persoane. Textul nu e pentru școala. Nu are legătură. Pur și simplu e pentru mine.

Nu îmi fac temele cu chat gpt sau ceva de genul. Pur și simplu o folosesc doar așa. Pentru mine.

Sunt de acord cu tine că robotii vor înlocui oamenii și le vor face treburile. Însă eu nu m-am referit la asta.

| AlexandruContFacutLaMisto a răspuns:

Bun pe chatgpt daca tu vrei sa scrii o poveste trebuie sa faci tu scriptu in asa fel incat sa-ti scrie mai mult. Uite eu daca vreau sa scrie un text lung ii zic asa : Fa-mi o poveste de 2000 de cuvinte, foloseste cate slidere vrei tu, in sensul ca daca ii zici asa iti trimite mai multe de alea pe rand, dupa ce scrie una, tu zici continua si dupa el scrie alta fraza si tot asa.

| Anonimul151 explică (pentru AlexandruContFacutLaMisto):

Chiar am încercat și așa, însă nu iese atât de bine conținutul... Prima parte o face ok, iar după cum spuneai tu, ii zic sa continue dar o strică complet...

| AlexandruContFacutLaMisto a răspuns (pentru Anonimul151):

Atunci fa-o pe capitole, ideea e ca si tu trebuie sa-i dai nist edetalii de exemplu ii spui asa : chatgpt vreau ca primul capitol sa-l imparti in 5 si vreau ca acest capitol sa fie despre x care sta in varfu muntelui si care s-a dus dupa lemne intr-o zi si s-a impiedicat de un lemn si cand a cazut a vazut ceva stralucitor, acel lucru stralucitor de fapt era un geam de la un fost buncar german in care se reflecta soarele.Trebuie sa-i dai si tu material ca sa continue si dupa ii zici dfe exemplu in capitolul urmator povesteste cum omu a coborat in buncar si spui ce a gasit acolo.Cam asta e ideea, de inceput trebuie sa ii dai tu directie daca vrei sa-ti faca o poveste si apoi ti-o continua decent.Acum depinde si de ce vrei, ca daca vrei sa-ti faca povesti horror, nu le face bine, le face basic si aiurea.

| Anonimul151 explică (pentru AlexandruContFacutLaMisto):

Da, o să încerc și așa. Chestia e că prima dată când am încercat aplicația, ca să o testez și să văd ce "poate" face, am zis doar așa cu ideile avute atunci, sa scrie o descriere de carte ( genul dragoste ), și chestia e că a scris o descriere foarte frumoasă și interesantă. Am continuat inclusiv cu prologul, dar la capitole am spus. Scrie doar în 200- 300 cuvinte sau ceva de genul. Și normal, pentru că le-a scris interesant, și voiam sa fie mai lungi... Acum folosesc aplicația chat gpt de la Microsoft. Și cu asta am mai încercat si voi mai încerca să o "rescriu". Cred că e mai ok aplicația asta... Având în vedere că o scriu strict pentru mine, nu pentru altcineva, nu să o postez undeva, nu cred că e problemă că folosesc AI ( Chat Gpt ).

| AlexandruContFacutLaMisto a răspuns (pentru Anonimul151):

Ba daca stii cum safaci povestile poti deveni chiar celebru.Imi amintesc ca imi aparause pe Youtube o fata, cred ca o poti gasi si tu daca cauti how to write nouvel with chatgpt si stiu ca scrisese o poveste despre ceva regat imaginar si fata aia facuse o carte asa buna incat incepuse sa o vanda si facuse bani calumea si deja bagase cartea aia la edituri.E chiar fascinant sa te gandesti ca daca te chinui putin ajungi un shakespeare cu ajutorul inteligentei artificiale.

| Anonimul151 explică (pentru AlexandruContFacutLaMisto):

Celebru e mult spus. Nu am în plan să o lansez sau ceva de genul. Cel puțin nu, până nu văd că îmi place mie... Pentru moment o fac pur și simplu pentru mine... Pentru că cum spuneam, mi-a dat o idee de carte foarte bună. Și pentru că mi-a plăcut foarte mult, m-am gândit sa încerc să o și fac și sa o termin.

| AlexandruContFacutLaMisto a răspuns (pentru Anonimul151):

Daca vrei mai vorbim in privat despre chatgpt si chestii de genu, ca vad ca avem ceva in comun happy si eu folosesc des chatgpt ca sa creez diferite proiecte.