| Wyorel a întrebat:

FUNDA! Am o imprimanta Canon Pixma Mp280 Inkjet de vreo doi ani si pana acum a mers destul de bine.Acum dintr-o data a inceput sa-mi traga toate colile deodata la printare, nu cate una cum ar fi normal.Care sa fie cauza si ce-i pot face fara sa apelez la service?

2 răspunsuri:
| Rapking a răspuns:

Sunt mai multe posibilitati :
1 ori ai scapat imprimanta si ai rupt sau ai miscat ceva prin ea
2 ori ai scapat apa in ea si ai scurtcircuitato
3 ori e plina de praf si nu mai functioneaza in parametri normali
Ai putea incerca sa o desfaci si sa o cureti mai intai intre timp uitate sa vezi daca nu apare vreo urma de vreun scurt ceva sau vezi daca nu e rupt ceva prin ea..insa sfatul meu cel mai bun este sa te duci la un service nu neaparat profesional (poti incerca si la un service unde se incarca cartusele de cele mai multe ori acele persoane s-au confruntat cu astfel de probleme, poti sa le ceri lor un sfat daca doresti) pentru ca, costurile nu sunt asa de mari sper ca te-am ajutat o zi buna

| Wyorel explică (pentru Rapking):

Are o parghie rupta si n-am ce sa-i fac, ma folosesc asa de ea.