| x3NoM a întrebat:

Salut, am o imprimanta noua Canon Pixma MP280 si as dori sa aflu cat tus alb-negru/color mai am si exact cate pagini poate trage!

1 răspuns:
| CISCO a răspuns:

Heheeeeeeeeee vezi ca la imprimanta Canon pixma at-i va arata ca ai cartusele goale sau jumate nu arata corect asa e si la mine nu te speria cat te tine cele color si cel negru nu stiu depinde de cat de mult daci printuri daca faci zi de zi e si normal sa ramai fara culoare, eu am fost in cora am cumparat culori universal refill cyan 30 ml = equal= ai acolo si siringa si poti sa reincarci singur cartusele iar la negru am cumparat tus negru de la librarie de 3 lei si, ce trebuie sa faci ca nu este greu, urmareste pe tutorial cum se incarca o rezerva Canon pixma, eu asa am facut si reincarc mereu, sti ca o rezerva Canon pixma costa incepind de la 50 rezerva e destul de scump nu te baga si incearca sa faci cum am spus eu, si foloseste manusi de la farmacie si hartie igenica sa nu te murdaresti de culori, dupa ce le-ai incarcat le lasi cam 30 de minute pe urma le bagi in imprimanta vezi ca ati va arata o minciuna ca ai rezervele goale nu-l baga in seama, eu le incarc cand vreau, nu iti trebuie facultate pentru asa ceva, trebuie sa fi atent cand vezi ca curge nu te speria foloseste putina hartie igenica betisoare de ureche, e bine la inceput o sa te cam speri enervezi cand o sa vezi cum functioneaza o sa intelegi ca am dreptate,