| bennn a întrebat:

Funda! Am o tableta cu bateria litiu 4700mAh pana la 7 ore. Trebuie formatata 12 ore sau 24 sau deloc?

Răspuns Câştigător
| supermdmario a răspuns:

Nu conteaza asta.important este sa fie incarcata pana la 100% si, sa se descarce pana la sun 5%, deoarece, are modul de memorie si, in functie de cum se incarca prima data, isi va creea un log de incarcare si isi va repeta acest tipar.

| bennn explică (pentru supermdmario):

O am de o saptamana, asa am facut pana acum. nu o folosesc cu incarcatorul in priza

1 răspuns: