| mjk99 a întrebat:

FUNDA! FUNDA! Salut TPU! Nu stiu daca este categoria potrivita, dar am zis sa incerc. Am o problema, azi dimineata cand am deschis calculatorul aveam rezolutia schimbata, adica pictograme mai mari, bara de jos mai mare, toate mai mari. culmea, rezolutia din setari e aceeasi, 1024 x 768. Am incercat, am dat System Restore de 2 ori, nu a mers, am restartat PC de vreo 10-15 ori. am schimbat rezolutia, degeaba. Am mai patit-o odata si dupa 2 restarturi si-a revenit. acum nu stiu ce are. va rog, ajutor! FUNDA! Multumesc anticipat!

Răspuns Câştigător
| uhegartfea234 a răspuns:

Este din cauza windows-ului, trebuie sa il reinstalezi.

4 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Placa ta video e defecta nu ma mir, frate cumparativa ceva noi, aruncati anticitatile la gunoi

| Zaygon a răspuns:

Driverul de la placa/placile video ai incercat sa il repui?

| Iwao a răspuns:

Start/clic dreapta pe computer/properties/device manager/dublu clic pe display adapters/clic dreapta pe driverul video/disable, apoi enable, daca nu functioneaza clic pe uninstall/restartezi.

| Eyelevel a răspuns:

Reinstaleaza windowsul. Va rezolva multe buguri si probleme.