| anonim_4396 a întrebat:

Am cumparat Need for Speed Most Wanted de 3 zile. L-am instalat si a mers fara probleme pana azi cand m-am gandit sa boostez procesorul ca sa mearga mai usor. M-am uitat la niste video-uri pe YouTube si am instalat un program numit Game Booster 3 si am schimbat setarile la procesor sa foloseasca minim 50% ( inainte era 5%, din default). Am dat drumul la Game Booster sa imi defragmenteze si sa stearga fisierele nefolositoare etc. M-am jucat 1 ora fara nici o problema. Dupa 2 ore cat am stat pe net si incerc sa pornesc jocul, arata jos un o linie ce se invarte in cerc care vrea sa spuna ca se incarca (inainte dura vreo 10 secunde), iar aceasta dispare in cam 3 secunde si dupa ecranul devine alb si nu isi mai revine. Al deschis Task Manager-ul si scria ca jocul nu raspunde. Jos araca ca procesorul era solicitat 100%. Am inceput sa caut sa restaurez ce am schimbat inainte dar tot nu mergea. Pe YouTube am vazut ca unii aratau sa schimb ceva prin "system.ini". Am schimbat si eu asta, dar am facut o copie cu originalul pe ecran. Pana la urma m-am razgandit sa nu fac modificarea ca poate stric ceva asa ca l-am refacut ca inainte si am sters cel de pe desktop. cand cautasem in bara de start "system.ini" nu l-am gasit, asa ca am dat drumul la System Restore ca sa restaurez calculatorul cum era acum o zii. Dupa ce a gatat am cautat fisierul si era ca nou dar cand am pornit jocul, se incarca la fel ca atunci cand mergea (10 secunde fata de 3, si pot sa deschid Origin in timp ce se incarca dar se blocheaza [nu se deschidea Origin cand jocul nu mergea, inainte sa fac System Restore]) si dupa ecranul devine alb ca inainte. Nu stiu ce sa fac. Va rog ajutati-ma. DAU FUNDA SI VOT!

1 răspuns:
| roormaf12 a răspuns:

Nu stiu de ce te-ai complicat cu c*****l ala de Game Booster...Reinsaleaza-ti windowsul