| ady960 a întrebat:

Funda mi.am luat boxe de aici http://www.altex.ro/boxe-myria-rc-355-2-1-20w-negru si cand ascult muzica pe pc numi mege numai o boxa de ce oare?

Răspuns Câştigător
| mihai69 a răspuns:

Prietene, când spui „ Nu merge numai o boxă", se înțelege că funcționează cel puțin două din toate trei.
Bun dacă merg amândouă când bagi un card, e ok. Mă rog, aproape, pentru că normal ar fi să meargă toate trei. Asta înseamnă că boxele nu au nimic.
Dacă totuși tu te plângi de faptul că dacă legi boxele la calculator merge DOAR o boxă, atunci ar trebui să verifici cablul audio. Pune o pereche de căști în aceeași mufă. Dacă se aude tot pe un singur canal, e posibil ca ieșirea plăcii audio să fie defectă (mufa sau chiar amplificatorul final).

2 răspunsuri:
| mihai69 a răspuns:

„cand ascult muzica pe pc nu[-]mi me[R]ge numai o boxa"
===
(sic!) Așadar, îți merg toate trei; care e atunci nemulțumirea / nedumerirea?

| ady960 explică (pentru mihai69):

Nu merge numai o boxa iar cand bag cardul merg amandoua

| mihai69 a răspuns (pentru ady960):

Prietene, când spui „ Nu merge numai o boxă", se înțelege că funcționează cel puțin două din toate trei.
Bun dacă merg amândouă când bagi un card, e ok. Mă rog, aproape, pentru că normal ar fi să meargă toate trei. Asta înseamnă că boxele nu au nimic.
Dacă totuși tu te plângi de faptul că dacă legi boxele la calculator merge DOAR o boxă, atunci ar trebui să verifici cablul audio. Pune o pereche de căști în aceeași mufă. Dacă se aude tot pe un singur canal, e posibil ca ieșirea plăcii audio să fie defectă (mufa sau chiar amplificatorul final).