| Celcedanucelcecere a întrebat:

Hallo, imi puteți recomanda o placa de baza pe care sa meargă Memorie RAM Kingmax 1GB DDR3 1333MHz, Placa Retea TP-Link TF-3200 si Placa Video VTX3D ATI Radeon HD5450 PCI-E 2048MB DDR3 64BIT? Sa nu depaseasca cca. 200 lei. Multumesc!

Răspuns Câştigător
| IulianP a răspuns:

Ce procesor ai, pentru ca aia este cea mai importanta piesa cand alegi o placa de baza?

| Celcedanucelcecere explică (pentru IulianP):

Am un Procesor AMD Sempron 64 Bit 2600 Tray Socket 754 Frecventa 1600 Mhz, nu e cel mai bun da nu am bani de altul.

| IulianP a răspuns (pentru Celcedanucelcecere):

Pai in primul rand acel procesor este pe Socket A, deci nu este compatibil cu memoria RAM si placa video.
Memoria RAM si placa video le ai?

| Celcedanucelcecere explică (pentru IulianP):

Da sunt in cutie nedesfacute in caz ca nu sunt bune, la fel si procesorul

| IulianP a răspuns (pentru Celcedanucelcecere):

Nu sunt compatibile. Mai bine mergeai pe un procesor G530/G540 de la Intel si o placa de baza cu chipset H61; aceasta suporta si memorii DDR3.
Le-ai cumparat recent acele componente? Si cat te-au costat?