| ancuta286 a întrebat:

HEELP! Am 2 baterii externe. Si pur si simplu NU merg. Una dintre ele se incarca intr-o noaate intreaga si incarca telefonul 30 de secunde. Iar cealalta, are 5 leduri. Iar ele trebuie sa fie aprinse toate plin momentul in care este incarcata complet. Oricat as tine-o la incarcat, pâlpâie doar un bec si cand vreau sa incarc cu ea este total descarcata. Ce se fac? Au fost amebele destul de scumpe si nu am garantie

4 răspunsuri:
| Demidol a răspuns:

De ce nu ai garantie? Nu mai ai bonurile cu care le-ai cumparat sau a expirat perioada? Nu sunt depasite/expirate? De cati ani le ai? Ca nici astea nu rezista o vesnicie.

| ancuta286 explică (pentru Demidol):

Le am 2 zile. Ca sa am garantie trebuia sa ma fi dus la receptie. Dar nu am stiut acest lucru, iar acum este prea tarziu. Bonurile inca le am

| Demidol a răspuns (pentru ancuta286):

Daca ai bonurile, sunt valabile ca garantie. Mergi inapoi. Insista.

| Demidol a răspuns (pentru Demidol):

Si daca nu vor, mergi la Protectia consumatorului.