| DianusIoana a întrebat:

Am si eu o mare problema.Pana acum am avut 2 baterii externe de la celly...pe prima am schimbat-o gândindu-ma ca e de calitate proasta in sensul ca desi era încărcată si o conectam foarte bine la telefon, telefonul arata ca acum se incarca, acum nu si ma enerva dar si asta pe care mi-am luat face la fel ..Am plecat cu ea la drum sperand ca atunci cand ajung voi avea telefonul incarcat, avand mare nevoie dar m-am trezit cu el descarcat...nu inteleg! Cine e de vina? Telefonul sau bateria? Acum se incarca acum nu.

4 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Poate ai defecta mufa de incarcare sau bateria telefonului.
Vezi si cum se comporta cu incarcator de la priza, daca misti mufa bagata etc.

| Raducons a răspuns:

Cred ca la telefon este problema

| Costynell a răspuns:

Acum depinde foarte mult de capacitatea bateriei externe, exprimată in mAh, spre exempu: -bateria exernă poate fi de 1000 mAh, iar acumulatorul din telefonul tău poate fi mult mai mare, să spunem 2200 mAh. Deci nu va incarca telefonul.

| Costynell a răspuns:

Cine e de vina? telefonul sau bateria? acum se incarca acum nu...
Verifică cablul de date, poti încerca cu alt cablu. Sper să fie de ajutor.