| anonim_4396 a întrebat:

Hei TPU :3!
Nu ma prea pricep, deci cer ajutor aici.

M-am "rățoit" cu un tip și de 2-3 zile îmi bagă flood-uri în continuu.
Există protecție anti-flood sau ceva? laughing Dau fundiță, mulțumesc anticipat

Răspuns Câştigător
2 răspunsuri:
| Nelu62 a răspuns:

Flood nu se poate opri. Se bazează pe saturarea conexiunii la maxim. Indiferent ce faci tu la capătul tău conexiunea tot e plină.
Singura soluţie e să schimbi adresa IP.
Mă mir că încă nu a intervenit chiar furnizorul de conexiune al amicului tău, care să-i taie conexiunea la net. E procedură standard în caz de flood. Poate că nu e un flood complet ci doar de un anumit tip de pachete. Ştiu că pare nedrept ca altul să facă flood şi tu să fii deconectat dar oricum nu mai faci nimic cu conexiunea aia şi doar consumi banda furnizorului degeaba.

| Armenianeek a răspuns (pentru Nelu62):

Cum imi pot schimba IP-ul? laughing