| Kraxy a întrebat:

Hei TPU.
Acum cateva ore stateam pe calculator iar acesta s-a blocat, i-am dat un restart dupa care nu a mai pornit. Am desfacut PC-ul si am observat ca sursa era foarye calda, iar beculetul de la placa de baza care arata ca primeste curent nu era aprins. desfacut sursa, insa nu are urme de arsuri. Tin sa precizez ca sursa e Delux ATX-P4 450W.
S-a stricat sursa sau placa de baza e problema?

3 răspunsuri:
| K0sti a răspuns:

Delux, cele mai proaste surse! Schimb-o!

| untu a răspuns:

Placa de baza sau Hardiskul( HDD) trebuiesc inlocuite cu unul nou! Du-l la serviceul autorizat!

| anonim_4396 a răspuns (pentru untu):

Nu Costele, daca era HDD=ul stricat ii pornea pana in bios si apoi ii dadea o eroare. Cel mai posibil e sursa arsa.Chiar daca nu prezinta urme se arsuri, la un scurt, cade total. Aia e, tinand cont ca acel beculet nu se mai aprinde.