| Burcavlad a întrebat:

Hei TPU am nevoie de ajutor. Vreau sa joc multeee jocuri darrrrrrr (tobe) nu pot. Eu am windows 7 ultimate 32 bits si vreau sa il fac de 64 bits. Dar mi-e frica nu freau sa formatez hard disk-ul. Asa ca cum fac sa pot sa imi fac pc-ul de 64 bits fara sa sterg nmc.

Ce am pe pc si tin mult la ele:fotografi(230gb), jocuri(2tb), video-uri de la mare etc. (240gb), multe date importante exemplu: o baza de date, parole multe, si aplicatii de criptare, decriptare, alte aplicati. In total 2-3 terabytes

7 răspunsuri:
| Crsiti92134 a răspuns:

Ca sa iti pui windows-ul pe 64 bits trebuie sa reinstalezi windows-ul.

| Burcavlad explică (pentru Crsiti92134):

Pai dice nu vreau sa imi pierd tot.

| Wr3nch a răspuns (pentru Burcavlad):

Pentru ca altfel nu se poatehappy Nu exista un truc magic ca sa il faci de 64. Ai o singura partitie sau mai multe?

| Crsiti92134 a răspuns (pentru Burcavlad):

Atunci ramai pe 32

| Burcavlad explică (pentru Wr3nch):

3 partiti c) windows d)data e) install

| Wr3nch a răspuns (pentru Burcavlad):

Iti copiezi ce iti trebuie din partitia cu windows ( daca ai acolo o parte din poze, etc). Faci un stick cu windows 7 si bootezi de pe stick. Formatezi c-ul si il instalaezi. Duoa instalare toate datele ar trebui sa fie acolo dar va trebui sa reinstalezi programele.

| Burcavlad explică (pentru Crsiti92134):

NU pot doar sa-mi fac upgrade la windows de pe dvd cand sunt in windows?