| Stefy89 a întrebat:

Hei, TPU!
Am un laptop cu un procesor AMD one-core si 2 GB RAM. Stiu ca RAM-ul se mai poate mari, dar voiam sa intreb daca pot imbunatati procesorul. De exemplu, pot inlocui procesorul one-core cu unul dual-core sau mai mult?

2 răspunsuri:
| Sellak a răspuns:

Se poate, cauta pe net procesoare compatibile cu modelul tau de laptop.

| iInfinityDarkness a răspuns:

Ar putea merge dacă procesorul nu este încastrat în socket (lipit). Treaba este că biosul trebuie să suporte și alte procesoare. Caută pe site-ul producătorului dacă și ce procesoare mai suportă.
La revedere.