| Acer98 a întrebat:

Fratilor am un laptop da si am un dual core pot baga un quat core? nu intreb daca se poate baga la un laptop un nou procesor daca poti baga un quat daca ai avut dual funda + vot

3 răspunsuri:
| YoChriss a răspuns:

Salut! Pai unul dintre conditiile care trebuie sa le indeplineasca placa de baza este socketul (modelul prin care sa imbina cu procesorul), si daca schimbi procesorul iti va trebui si un cooler nou. Dar nu prea se merita sa dai in jur de 1000 de lei pe montaj si piese. Succes!

| SorinTudor a răspuns:

Depinde de ce placa de baza are laptopul daca suporta quad core...

| xcamaradx a răspuns:

La ce iti trebuie?
Probabil, nici nu folosesti ambele core laughing
start-run-scrie msconfig, enter-apare system config, click boot-advanced options-bifeaza number of procesors, click sageata, pune 2 aply -ok
Restart.Bafta.