| GeaniBirloi a întrebat:

Cum configurez un ADSL Router? Dau Funda!

Răspuns Câştigător
| CM7YRE a răspuns:

Daca e acesta:
http://www.youtube.com/watch?v=-YNJjTVV13g
Ai in stanga basic>WAN settings si completezi acolo in functie de ce intenet ai (gen cu user si parola sau fara)

2 răspunsuri:
| CM7YRE a răspuns:

Stii ce model e? Intra pe ip-ul de pe spate, introdu admin/admin la user si parola si in functie de ce internet ai ii pui setarile.

| GeaniBirloi explică (pentru CM7YRE):

Pai stiu cam sa intru in configuratii cu user/parola dar nu stiu cum sa fac configuratiile da internet.Ca model este TELEFONICA sau INALAMBRICO, dar am cautat pe google configuratii si am gasit ca este comptrend adsl router, dar nu reusesc sa le fac. poti sa-mi explici putin mai detaliat, plss? Dau funda 100%!

| CM7YRE a răspuns (pentru GeaniBirloi):

Daca e acesta:
http://www.youtube.com/watch?v=-YNJjTVV13g
Ai in stanga basic>WAN settings si completezi acolo in functie de ce intenet ai (gen cu user si parola sau fara)