| NInaNina a întrebat:

:* Daca dai un reset la wirelles iti mai trebuiesc alte setari inafara de a schimba numele retelei de wi-fi si sa bagi parola pe retea? Ceva setari la internet? Nu stiu daca e de vina routerul ca-l am de foarte multi ani sau internetul... Netu la pc mergea perfect, dar pe telefon deloc, dar daca ma conectam la alta retea wi-fi mergea perfect. Nu mai inteleg nimic. Daca poate cineva dezlega misterul astept sa-mi raspunda intrebarii si am sa-i ofer funda pe care o merita!

2 răspunsuri:
| mont a răspuns:

Da, trebuie sa refaci setarile de conectare ale routerului la isp-ul tau in caz ca ii dai reset. Verifica si in telefon sa fie pus pe automatic ip si dns, iar in router sa fie activat dhcp daca zici ca nu iti merge internetul pe telefon.

| sori88 a răspuns:

Incearac sa pui la security type wpa-personal