| 0NewLife a întrebat:

De 3-4 luni am o tableta quad-core. A inceput ca pe ecranul principal sa aiba putin lag(nu stiu daca lag e cuv potrivit, dica se misca bine, dar nu la fel de lin ca atunci cand am cumparat-o), asa ca mi-am instalat nova launcher si se misca perfect. Va afecta "Sanatatea Tabletei"?( daca nu, exista vreun launcher mai bun pentru 4.2.2. am incercat si ADW, dar unele comenzi vin cu intarziere.)

2 răspunsuri:
| nurckye a răspuns:

1. Nu, nu este lag, este un drop de fps
2. Nu, n-are nimic, este chiar recomandat. Allview evolio utok sau alte firme no name au launchere costisitoare.
3. Mai poti incerca si smart launcher sau launcher 8.

| TheByTzA123 a răspuns:

Salut,
Deci fiecare tableta sau smartphone are lag in timp.
uitate aici cum sa scapi de lag in android
http://videotutorial.ro/......anda-trim/
BAFTA! funda?