| Fabiana2R a întrebat:

Hei TPU, de azi dimineata am o problema. Orice site imi merge super, nu se blocheaza, cu exceptia facebookului: nici 1 minut nu apuc sa stau pe el ca mi se blocheaza tot laptopul apoi. Am chemat pe cineva priceput la mine si a spus ca nu isi poate da seama despre ce e vorba: initial crezusem ca e ori de la viteza, dar este buna, antivirusul merge, laptopul e protejat...ce as putea face? exista vreo sansa sa am vreun virus? daca da, cum il pot depista? scanarea nu a depistat nimic... sad ofer funda cui imi poate spune ce pot face!

Răspuns Câştigător
| Leatherleader a răspuns:

Pai poate exista un virus (ori pe facebook ori in laptopul tau), nu prea ma pricep dar iti recomand sa scanezi laptopul cu un antivirus: avast, avira, etc. scaneaza-l si online, descarca malwarebytes anti-malware scaneaza si cu acesta, si incearca sa il cureti si sa iti rezolvi problemele cu Advanced System Care! Succes!