| anonim_4396 a întrebat:

Hei TPU stie careva ce tip de sata am eu la hardul de pe laptop?

http://tinypic.com/view.php?pic=286veon&s=8#.U8k8gfl5NuA

FUNDA

4 răspunsuri:
| DeyCj a răspuns:

Din ce apare acolo pare a fii S-ata II.Dar nu înțleg ce importanță are ca e STA I, II, sau III când diferențe de funcționalitate reale nu se observă.Nu la fel se poate spune despre SSD-uri.Succes

| anonim_4396 explică (pentru DeyCj):

Pot pune SSD acesta pe el? tot pe sata 2 este si el http://www.emag.ro/......ELQYTBBBM/ este la fel are 2.5'' ca si hardu leptopului. Si inca o mica intrebare :D Daca scot hardul si pun acel ssd mai trebuie sa fac vreo configuratie prin bios sau e plug and play doar ii bag windowsu? Funda + vot :D

| DeyCj a răspuns (pentru anonim_4396):

Nu mai necesită nimic, că bănuiesc că laptop-ul tău are boot loader de unde poți selecta dispozitivul de butare fără a mai necesita intervenții în BIOS unde implict primul dispozitiv de butare este setat pe hard disc, dar recomand să nu faci tu asta ci o persoană calificată în service calculatoare. happy. Succes

| SouLIce a răspuns:

Hdd-ul tau este pe sata 2