| pacifistul a întrebat:

Hei TPU va rog frumos am o mare problema, de curand mi-am instalat firewall comodo si dupa ceva timp am hotarat sa il dezinstalez cu revo uninstaller doar ca procesul de dezinstalare nu a reusit complet adica mie imi spunea ca sa dezinstalat dar inca mai imi parea in taskbar langa ceas. apoi i-am dat click dreapta si exit in taskbar si imi arata ca aplicatia s-a inchis. consecinta este ca nu mai imi mergea internetul imi aparea "unable to conect" si vad ca mi sa restabilit conexiunea la internet abia dupa doua zile. as vrea sa stiu ce e de facut ca sa scap de acest firewall comodo pentru ca il vad prezent in security center. mentionez ca folosesc windows xp sp 2

1 răspuns:
neluL
| neluL a răspuns:

Trebuia sa inchizi aplicatia din Startup si apoi sa-l dezinstalezi, sau sa inchizi aplicatia din Task Manager si apoi -> Uninstall. Incearca asa!

Intra in Start -> Run si scrie MSCONFIG. Acolo da clik pe STARTUP.Acum debifeaza firewall-ul ->Apply->OK si restart. Nu o sa-ti mai porneasca si poti sa-l dezinstalezi linistit cu Uninstallerul.