| VldB a întrebat:

Hei, uneori, in timp ce calculatorul e pornit, se aude de la unitate, un sunet, nu prea tare, ca o masina care e pe cale sa porneasca (sunetul acela de motor). Nu mi se pare normal, nu a mai facut asa, care ar putea fi problema?

Răspuns Câştigător
| vincze_2660 a răspuns:

Sufla cu foenul peste piese.Nu lasa prea mult pentru a nu se incalzi.Sa dai peste TOT.Cu siguranta iti va functiona mai bine...Ti-am recomandat sa dai cu foenul pentru ca, cu un aspirator fie si el din acela mic risti sa aspiri ceva iar sa stergi cu o carpa tot asa exista riscul sa misti sau sa scoti ceva...Bafta!

3 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

S-ar putea sa fie o problema fizica dar mai degraba coolerul este plin de praf. Ar trebui curatat si el si radiatorul si inlocuita pasta conductoare. E treaba de cineva care se pricepe.

| AndreeaW123 a răspuns:

Hi.Te-ai gândit ca ar putea fi doar "ventilatorul" acela care doar raceste unitatea in caz ca aceasta a fost pornita de mai mult timp? E ceva absolut normal daca sunetul se aude de la acea elice. happy