| borsamm22 a întrebat:

Probleme electromotor?, buna masina mea face figuri la pornire!, catedata porneste perfect putin mai greu dar la prima cheie iar cateodata nu mai vrea sa porneasca dau la demaror si nu se aude nimic, bezna! laughing), "azi am fost pana in Baia Mare si totul a mers perfect pana m-a oprit politia de frontiera pe undeva prin petrova-leordina, i s-au parut ca actele mele nu sunt in regula si au chemat si rutiera laughing)), pana la urma au spus ca toate sunt bune si ca pot pleca laughing dar cand sa plec nu mai pornea masina domni politisti au fost amiabili si mi-au pornito ei laughing) (tare faza ) unul de la frontiera s-a urcat la volan iar ceulalti trei au impins de masina laughing iar eu ma uitam la ei si ma bufnea rasul, bun am pornit-o tot si am plecat la drum, am mers la un peco am alimentat am oprit-pornit motorul si totul a decurs normal iar cand am ajuns acasa am oprit masina si am incercat sa o pornesc si nimic nu mai se audea nimic, nu mai porneste, trebuie sa o inping pana la service. Oare care ar putea fi problema?, carbuni de la electromotor? bateria este noua de cateva zile ( 56 Ah Varta ) masina are motor 1.4 MPI benzina si merge excelent happy scuzati de greselile de ortografie happy

Răspuns Câştigător
| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Carbunii, cel mai probabil, daca e "bezna" cand dai de cheie. Daca nu e asta, oricum e ceva din electromotor, sau poate din contact/alte relee de comanda, daca exista.
Trebuie sa mergi cu masina la un electrician auto, el va sti ce e de facut. N-ar trebui sa fie o reparatie prea scumpa.