| antonia_3634 a întrebat:

Heii! Am si eu o intrebare: As vrea sa imi fac un blog in care sa comentez, discut unele probleme, insa as dori ca aceasta sa fie anonim. Cum as putea sa imi fac publicitate, astfel incat sa am vizitatori pe blog? Fiind anonim, nu il pot distribui pe Facebook (de pe pagina mea), clar. Ce as putea totusi face? Multumesc anticipat! happy

7 răspunsuri:
| DeyCj a răspuns:

Sau poți folosii un pseudinim, și un cont de facebook cu acel pseudonim, făcu de pe o alta adresad e mail. Apoi să începi promovarea paginii tale pe facebook, pagină ce conține detalii despre blogul tău, blog ce va avea acealsî pseudonim.
Oricum anonim nu vei fii veci pe net.Pe internet nu ai intimitate oricât de mult ar minții adinistratorii de exemplu de la Facebook sau mai ales de la Microsoft.
Succes happy

| antonia_3634 explică (pentru DeyCj):

Mda, ai dreptate. Multumesc happy

| K0sti a răspuns:

Pai te obliga cineva sa-l distribui pe Facebook? Ori anonim, ori publicitate, hotaraste-te! Sunt doua chestii antonime!

| antonia_3634 explică (pentru K0sti):

Autorul sa fie anonim. Deci lumea sa imi poata citi blogul, insa sa nu stie cine il scrie. Si pe bune acum, ce alta modalitate ar fi sa iti faci publicitate? (una la care sa si ai acces)

| K0sti a răspuns (pentru antonia_3634):

Pai atunci exprima-te cum trebuie. Din ce ai spus tu, eu am inteles ca blogul sa fie anonim, nu autorul! Modalitati sunt nenumarate! Incepand cu G+ care ia fata incet incet Facebook-ului si terminand cu diverse site-uri, forumuri, bloguri, parteneriate, agregatoare, schimb de link-uri, de bannere, etc. si etc.
Pune mana si citeste putin despre SEO. Vei avea o munca zilnica daca vrei sa faci pasul asta. Daca nu, sfatul meu, nu te apuca. Sunt sute de site-uri care apar zilnic in Romania si alte sute care se inchid dupa 1 saptamana. Pentru ca e de munca cand ai un site! Munca silnica chiar, daca vrei sa realizezi ceva! Succes!

| diaac a răspuns:

Iti poti face o adresa de email si profil de Facebook separat pentru blog si sa cauti persoane cu pasiuni similare. Mai stiu de un portal pe internet numit toateBlogurile, unde iti poti promova blogul. Succes!