| RALUCA22223 a întrebat:

Heii TPU,de ceva timp încerc să fac screenshot dar nu-mi merge. Apăs 'PrintScreenSysRq' apoi intru în Paint,dau le edit şi când vreau să dau la 'Lipire' nu merge, nu mă lasă.Am apăsat şi 'Ctrl+V' şi nimic.Ce să fac?

Răspuns Câştigător
| Divy a răspuns:

Instalează Lightshot e un program care te ajută să faci PrintScreen doar la o secțiune de ecran sau tot ecranul, decizia îți aparține și se salvează pe calculator sau o poți încărca direct pe internet.
Sper să te ajute happy

| RALUCA22223 explică (pentru Divy):

Mersi mult chiar a mers.♥

| Divy a răspuns (pentru RALUCA22223):

Cu plăcere dacă mie îmi mulțumești și răspunsul meu e cel care te-a ajutat happy
Oricum sunt fericit că ai rezolvat problema happy

3 răspunsuri:
| MissADEEL a răspuns:

Încearcă, dacă ești pe laptop să folosești tasta Fn (între ctrl și windows) + PrtSc, adică aceea care nu îți merge acum.
Poți de altfel să dai un restart la pc.
Dacă ai neapărată nevoie și nici așa nu merge, există alternative, precum extensii la Google Chrome și Opera pentru a face un screen sau chiar Snipping Tool.