| marinaandra00 a întrebat:

am windows 7si de la un timp intr-un colt imi scrie ca respectiva copie de windows nu e originala si fundalul e permanent negru...ce trebuie sa fac?

Răspuns Câştigător
| DeyCj a răspuns:

Depinde cum a fost instalat windows-ul.NU folosi loadere sau alte prostii de astea deoarece astea îți vor scrie date în BIOS, și precis nu vrei asta. Dacă Windows-ul a fost setat să se activeze la prima conectare la internet și nu ai introdus nici un serial(că nu e Xp să fie necesar acest lucru) atunci din start/scrie cmd/clik dreapta pe cmd de unde vei seta run as adiministrator/enter.Din fereastra aceea ce apare scrie următoarea comandă:
slmgr -rearm
enter
Adică ai rearmat windows 7 în trial de 30 de zile și vei mai putea face asta încă de 2 ori(dacă l-ai avut în trial deja de 30 zile). Dacă l-ai „rezolvat" cu alte mijloace ia legătura cu mine în privat lăsându-ți Id-ul să vedem cum o scoatem la capăt.Succes

5 răspunsuri:
| florin1979 a răspuns:

Id mess sprintaroiuflorin si te ajut cu placere. trebuie sa iti dau un mic program.

| sebyHVA a răspuns:

Trebuie sa iti bagi un windows original ca este copie si nu merge cum trebuie...happy

| DeyCj a răspuns (pentru sebyHVA):

Windows 7 nu e Xp.Deci îl poți folosi în trial chiar și 120 de zile, legal și fără ca nici măcar să îi introduci licența la instalare.Deci acum nu mai poți face diferența între unul original(cu licență că așa s-a implementat greșit asta printre voi userii, că realitatea e alta, cu o singură excepție și anume site-ul acele pe care toți vreți invitatții server care este un adevărat pericol pentru întreg internetul, că numa porcării umflate cu malware conține

| sebyHVA a răspuns (pentru DeyCj):

Haii...ma lasi...vaiii ce sa zic straight face

| DeyCj a răspuns (pentru sebyHVA):

De ai știi cu ce ma ocup poate credeai.„Site-ul minune sau minunilor cibernetice unde toți se cred haker(-ii lu pește) mie mi-o adus 15 clienți cu hard-uri distruse(bad logic) de la wingoz-urile de acolo.Deci de mine zilnic să descărcați de acolo ca șa mânc o zamă bună de pe voi și logic să îmi umplu buzunarele de pe voi, deși nu e o soluție asta, dar decât nimic merge.:-P