| anonim_4396 a întrebat:

Heiii.Poate cineva sa ma ajute? Am un telefon Allview a4 duo si am incercat sa-mi descarc niste jocuri si-mi spune ca nu mai am memorie.Ele se descarca in memoria interna,ea fiind plina,inteleg ca nu mai este loc, dar cardul este aproape gol.Cum reusesc eu oare sa le asez in card si sa pot sa-mi descarc si eu niste joculete?sad Fundita!

4 răspunsuri:
| DeyCj a răspuns:

Încearcă să muți aplicațiile instalate pe card.Vezi din meniu/ setări aplicații.
Da implicit așa face sistemul.de asemenea poți seta din browser(google chrome bănuiesc) să descarce în alta locație.
Succes

| Robi1444 a răspuns:

E fain a4 duo? big grin Vreau sa imi iau P5 Quad. ce zici?big grin

| raluca2711 a răspuns (pentru Robi1444):

Nu asta e raspunsul dorit, dar, da. merge destul de bine.laughing

| Rŏllшау a răspuns:

Pai dacă ști ce e aia root, atunci poți face chestia asta de aici : www.youtube.com/watch?v=RiBFPe1sU80
Iar apoi descarci o aplicatie de pe google play app2sd.

P.S: Daca iți e lene sau nu te descurci mai simplu descarca de pe Google Play aplicația:Clean Master.Tot ce trebuie făcut e sa intri în aplicație sa dai la gestionare aplicații și move2sd sau cum scrie acolo.Crede-ma ca e ușor, sper ca te-am ajutat;)