| cosmin76 a întrebat:

Heiii TPU!
Am un document xml si as vrea sa il "transform" in word.
Cine ma ajuta primeste funda big grin

Răspuns Câştigător
| kteichd a răspuns:

Schimba.xml cu. docx

| suntserios a răspuns (pentru kteichd):

Lol si crezi ca brusc se transforma xml in document text? conteaza doar cu ce editor il deschizi si atat

| kteichd a răspuns (pentru suntserios):

Eu asa faceam si nu aveam treaba

5 răspunsuri:
| StefanKogut a răspuns:

Poti sa pui o schema a xml-ului?

| cosmin76 explică (pentru StefanKogut):

Pai ma trimite pe internet si acolo mi se face ca in word laughing)

| StefanKogut a răspuns (pentru cosmin76):

Nu inteleg, cine te trimite pe net, ca eu am spus sa pui o schema nu tot documentul, ca sa vedem ce taguri ai si sa gasim o solutie, dar daca, banuiesc ca IE, converteste automat doc-ul in html atunci poti incerca importul din word pentru al salva ca si fisier word. Inseamna ca e la baza un fisier Word sau HTML si poate fi convertit chiar de Word.