| OfXs a întrebat:

Hel me! Cum sa editez o poza incat sa ma vad doar eu si ce e in spatele meu sa se vada neclar, dar fara sa se observe ca e cenzurata!

Răspuns Câştigător
| horia2012 a răspuns:

Cu Fotofiltre 7.0 gratis:
http://www.downloadcrew.com/article/26590-photofiltre
(deschizi fotografia cu el, in dreapta ai sa vezi un panou cu mai multe functii. Folosesti functia ("lasso" Lasou sau Polygon- mai degraba Polygon). Daca fotografia e mare, lucrezi pe portiuni.
Izolezi tot ce este pe langa tine, dupa care te duci in meniu la
Filter-Visual Effect-si de aici alegi mai multe variante de "blur"(Artistic, Gausian, Motion...)-alegi ce-ti place.