| Metalblo a întrebat:

Hellau, as vrea o parere despre un calculator:
Sistem Desktop Serioux Vision V1 cu procesor AMD Athlon II 340 Dual Core 3. 2GHz, 4GB RAM, 500GB HDD, AMD R5 230 1GB
Ce ziceti? Nu ma pricep bine cu astea, si vreau o parere de la cineva, de exemplu daca poate rula un joc de tip cs:go, gta IV sau euro truck simulator 1/2, multumesc anticipat, sanatate!

Răspuns Câştigător
| DavidoffUser a răspuns:

Da, merita undeva la un 7-8. Jocurile or sa-ti mearga, dar nu na, nu prea bine, acum nu stiu sa-ti dau estimativ un fps pentru gta, dar iti merge in rezolutie mica si low la un 30 fps cu indulgenta, iar cs go rezolutie mica si low la 45-50 ( cand s-or arunca vreo 3 smoke-uri si molotovuri iti vor scadea pe la 30, dar nu se stie ) si n-ai cum sa joci counter-strike bine fara cel putin 80 + fps constant ( in jocul asta cu cat ai mai multe, cu atat merge mai bine, nu ma intreba de ce, asa functioneaza engine-ul valve )
Procesorul asta te tine in spate mult ca placa e bunicica cat de cat pentru jocuri mai vechi in low, dar athlonurile astea sunt facute pentru browsing, Facebook, gaming-ul vine in abia in pagina 5.

10 răspunsuri:
| DavidoffUser a răspuns:

Salut!
Le duce in rezolutii meci si low.
De curiozitate, cat dai pe el?

| Metalblo explică (pentru DavidoffUser):

Salut! Am dat pe el in jur de 1000 ron, era si la reducere.

| Metalblo explică (pentru DavidoffUser):

Salut! Am dat pe el in jur de 1000 ron, era si la reducere. Dar totusi, cu toate pe low, voi avea un risc de lag? Sau cam cate fps-uri pot juca de exemplu gta 4 cu tot pe low?

| Metalblo explică (pentru DavidoffUser):

Salut, am dat pe el 1000 ron, cam asa. A fost si la reducere.

| Metalblo explică (pentru DavidoffUser):

Imi cer scuze pentru spam, am avut probleme cu internetul si s-a creat acest spam.

| DavidoffUser a răspuns (pentru Metalblo):

Da, merita undeva la un 7-8. Jocurile or sa-ti mearga, dar nu na, nu prea bine, acum nu stiu sa-ti dau estimativ un fps pentru gta, dar iti merge in rezolutie mica si low la un 30 fps cu indulgenta, iar cs go rezolutie mica si low la 45-50 ( cand s-or arunca vreo 3 smoke-uri si molotovuri iti vor scadea pe la 30, dar nu se stie ) si n-ai cum sa joci counter-strike bine fara cel putin 80 + fps constant ( in jocul asta cu cat ai mai multe, cu atat merge mai bine, nu ma intreba de ce, asa functioneaza engine-ul valve )
Procesorul asta te tine in spate mult ca placa e bunicica cat de cat pentru jocuri mai vechi in low, dar athlonurile astea sunt facute pentru browsing, Facebook, gaming-ul vine in abia in pagina 5.

| GabiRo a răspuns:

Procesorul este cam slab.Ti-as spune sa-l schimbi cu un A4 6300 dar ce placa de baza ai? Spune-mi te rog!

| Metalblo explică (pentru GabiRo):

Placa de baza este MSI A68HM-E33 V2

| GabiRo a răspuns (pentru Metalblo):

Da poti sa iti iei un procesor din generatia A de la AMD.Ia-ti un A4 6300 sau un A8.Dar sa chemi un specialist sa il monteze daca nu te pricepi.

| Metalblo explică (pentru GabiRo):

Cam cat ar costa? Si ar fi bun?

| GabiRo a răspuns (pentru Metalblo):

A4 6300 este 160 lei si un A8 este 300-400 lei.A4 6300 are performantele unui I3 la un pret foarte mic.Aceste procesoare au si o placa video in ele iar asta e super deoarece nu iti mai trebuie si placa video luata separat dar iti v-a trebui.Ti-as mai recomanda sa iti iei alta placa video in ttimp si sa mai iei inca 2gb ram pentru performante mai mari.
In noiembrie apare CoD:WW2, daca vrei sa il incerci sa iti schimbi placa si procesorul pana atunci.