| anonim_4396 a întrebat:

Hello.
De curand mi-am instalat windows 10 pe laptop si am constatat ca nu imi pot conecta la el telefonul prin bluetooth. Am un HTC One si orice as face nu reusesc.
Will anyone help me, please? Thank you happy

6 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Laptopul a vazut vreodata bluethoot? Sau crezi ca daca ai instalat win 10 vei putea face transfere prin bluethoot? Dece te intreb, laptopul are placa bluethoot in el?

| uzitarG a răspuns (pentru anonim_4396):

Pana acum am avut windows 7 si bluetooth-ul a functionat fara probleme (doar la inceput mai greu pana am reusit sa imi conectez telefonul la el), sistemul de operare fiind doar pe 64 biti (cum este si acum)

| anonim_4396 explică (pentru uzitarG):

Https://www.youtube.com/watch?v=vL6E0PJjOgk
In filmulet toti driverii sunt la zi, insa in lista aia unde am ales la nimereala driverul de baterie, trebuie sa ai un semn al exclamarii(!). Semnele de exclamare sunt de fapt acolo unde driverii trebuie updatati.Dai clcik dreapta pe acel driver si apoi cauti on line. Urmareste clipul si o sa iti dai seama singura ce ai de facut. Daca vrei ca driverii sa iti fie updatati si instalati automat urmareste:
https://www.youtube.com/watch?v=BIBBWU2SkwA

| KillaNoFilla a răspuns (pentru uzitarG):

Si tot acolo dai open settings si dai allow to find this pc

Cauta cu telefonul si tinel aproape de pc.Trebuie sa mearga pana la urma.Si eu patiam la fel.

| KillaNoFilla a răspuns:

Foloseste driver booster daca nu ai instalat driverul de bluetooth.
Daca ii instalat intra in start > settings > devices > bluetooth si dai sa fie on
Trebuie sa fie iconita de bluetooth in bara langa ceas.Si acolo dai sa add device.
Si tot acolo dai open settings si dai allow to find this pc

| uzitarG a răspuns (pentru KillaNoFilla):

Tocmai asta e problema. Cand dau cautare, laptopul nu imi gaseste device-ul, iar device-ul nu gaseste laptopul. Driverul bluetooth e instalat, daca dau la proprietati imi apar toate functionand corect.